Napi 30 perc a kapcsolataidért
Új állást keresel?
Üzletet kötnél?
Külföldre költöznél?
Szeretnél végre barátokat találni külföldön is?
Honvágyad van? Magányos vagy?
Mi ezekben a közös? Mindegyiknél elengedhetetlenül fontos, hogy bővítsd, építsd a kapcsolatrendszeredet.
Tudod, hogy mekkora esélyed van állást találni, ha csak az álláshirdetéseket böngészed? Maximum 10 százalék. Persze, ha kitartó vagy és hajlandó nagy kompromisszumra is, akkor előbb-utóbb lesz valamilyen állásod.
Tudod, hogy a külföldre költözők hány százaléka menekül haza pár éven belül vagy kínlódik még hosszú éveket depressziósan külföldön? Körülbelül 60 százalékuk. Ők azok, akik nem tudnak beilleszkedni külföldön, benne ragadnak a kulturális sokk állapotában.
Ha fel tudsz építeni egy minőségi, jól működő kapcsolatrendszert, akkor sokkal nagyobb esélyed van arra, hogy
- gyorsabban találj állást;
- olyan munkát végezz, amit szeretsz;
- könnyebben beilleszkedj külföldön;
- vállalkozást indíts külföldön;
- kiegyensúlyozott, harmonikus életet élj.
Sokszor hallottam már azt a kifogást ügyfeleimtől, hogy „Nincs elég időm kapcsolatot építeni.” Ebben a cikkben adok néhány tippet arra, hogy ha csak napi fél órát szánsz kapcsolatépítésre, mekkora lépést tehetsz előre. Viszont minden nap kell tenned az ügy érdekében. Hiszen, ha fogyókúrázol vagy futóversenyre készülsz, akkor is minden nap teszel valamit a célod érdekében. Ha csak kampányszerűen csinálod, akkor semmire nem jutsz.
Miket tehetsz napi szinten a kapcsolataidért?
1. Minden nap menj emberek közé! Ha máshova nem, akkor a boltba. Érdemes kisebb boltba is bemenni, mert ott szóba elegyedhetsz az ott dolgozókkal.
2. Ebédelj a kollégákkal, közelben lakó ismerősökkel.
3. Ha központi helyen vagy napközben, akkor az online kapcsolataidat offline-ba fordíthatod egy rövid ebéddel, kávéval. LinkedIn-ről, Xing-ről vagy Facebookról megismert ismerőseiddel szervezz egy rövid, ebéddel egybekötött találkozót. Ebédelnie mindenkinek kell és egy ebéd éppen elég rövid ahhoz, hogy ne érezd magad kínosan, ha nincs olyan sok mondanivalótok egymás számára.
4. Beszélgess valakivel munkába menet a buszon / vonaton, a gyerekre várva az edzésen, fodrásznál stb. Gyakorlásnak sem rossz, de sok mindent megtudhatsz a kultúráról, szokásokról, vagy akár az álláspiacról.
5. Hívd fel egy ismerősödet telefonon vagy beszéljetek Skype-on.
6. Minden héten vedd fel a kapcsolatot legalább 3 LinkedIn vagy Xing-es ismerősöddel. Pl. megoszthatsz velük egy olyan szakmai cikket, ami őket is érdekelheti.
7. Nézd meg a szakmai közösségi oldalak vagy akár a Facebook ajánlásait, hogy kit ismerhetsz és vedd fel a kapcsolatot 1-2 olyan emberrel, aki érdekes lehet számodra. Pl. a szakmája, munkahelye vagy akár a hobbijai miatt.
A lényeg, hogy tudatosan tágítsd, bővítsd az ismeretségi körödet. Legyen minél sokrétűbb az ismerőseid köre. A HR szakemberek, fejvadászok, a hasonló szakterületen dolgozók, céges döntéshozók stb.
Ne csak az új ismeretségek megszerzésével foglalkozz, hanem ápold a régebbi kapcsolataidat is.
Napi 30 perc igazán nem sok azért, hogy egy élő, működő kapcsolatrendszered legyen. A napi sorozatból nézz egy résszel kevesebbet, böngéssz fél órával kevesebbet az interneten. Biztosan találsz olyan időt a napodban, amit erre tudsz szánni.
Természetesen érdemes hetente, két hetente beiktatni hosszabb eseményeket is, hiszen az élő találkozásokhoz sokszor hosszabb idő kell, de ez a napi 30 perc legyen a minimum.
Hajrá! 🙂
Kellene még egy kis önbizalom a kapcsolatépítéshez? KLIKK IDE!