Tiszta fejjel költözz külföldre!
Egy új sorozatot indítunk itt a Nők Külföldön oldalon, Okszimec Krisztina, költözködési szakértő segítségével. Időről-időre megoszt majd veletek néhány hasznos tippet, amit külföldre költözéskor vagy akár országon / városon belüli költözéskor is hasznosíthattok. Ma a sorozat bevezető cikkét olvashatjátok.
A mai trend az, ha mozgásban vagy. Mozgásban pedig úgy lehetsz, ha folyamatosan költözöl. Igen, a költözés a globalizáció egyik következménye. Ha már szabadon lehet mozogni, akkor miért ne próbálnál szerencsét a külföldi munkaerőpiacon. A külföldre költözés egyik miértje, oka pedig a munkavállalás. Emellett lehetséges okként ott van még a tanulás és persze a szerelem is.
Az első nehézségi fok a költözésben, amikor városon belül költözöl egyik lakásból a másikba. Az is nagy szervezést, odafigyelést igényel. A következő lépcső, amikor országon belül költözöl. Ekkor már sokkal több mindenre kell odafigyelned. De a külföldre költözés jelenti ám igazán a nagy tervezést, szervezést.
A költözés, mindig stresszel jár. Viszont nem mindegy, hogy ezt a stresszt, hogy kezeled. Lehetsz idegbeteg, de ezt nem javaslom. 🙂 Vagy lehetsz stresszes, de pozitívan. Ezt az állapotot nevezem pozitív izgatott állapotnak.
Miért nem jó, ha idegbeteg vagy a költözés során?
Többek között azért, mert nem tudsz tiszta fejjel reagálni a megváltozott körülményekre. Sőt, a költözés során lesznek olyan helyzetek, amire nem tudsz előre felkészülni, és ott, abban a pillanatban kell meghozni a döntést. Ezen a döntésen akár a jövőd is múlhat. Ezért fontos, hogy tiszta fejjel tudj belevágni a költözésbe, és a költözés időszaka alatt se veszítsd el a fejed.
A költözés folyamata
Ha már költöztél életedben akkor tudod, hogy a költözés egy folyamat. Ennek a folyamatnak 3 része van:
előkészület – költözés – kipakolás
A költözés előkészítése nagyon fontos része a folyamatnak. Az első lépés az, hogy megtervezed a költözés dátumát. Ha már megvan a dátum, akkor hozzáigazítod a további teendőket.
Meg kell tervezned:
- az új lakás átvételét,
- a költöztetők kiválasztását,
- a költözés pénzügyi hátterét,
- az új iskola/óvoda kiválasztását,
- mikor kezdődjön a pakolás,
- és még sok apró dolgot.
A költözés az a fázis, amikor már csak dobozok vesznek körül és hamarosan megtörténik a nagy nap, vagyis a költözés. Ezekben a napokban arra kell figyelned, hogy mindent elpakolj. Tartós élelmiszert ne vásárolj, csak a legszükségesebb ételeket vedd meg.
Kipakolásnál arra kell nagyon odafigyelned, hogy ha babával vagy gyerekkel együtt költöztél, akkor az ő szobájukkal kezd. Nekik nagyon fontos, hogy a lehető leghamarabb újra a megszokott életüket éljék.
Stresszmentes költözést kívánok!
Okszimec Krisztina – költözési szakértő
http://stresszmenteskoltozes.hu
Hamarosan jön a folytatást! Részletesen olvashatsz arról, hogy mire figyelj majd, ha Európán belül, esetleg a tengerentúlra költözöl.
Ha külföldi karriert építenél, akkor ITT NÉZZ KÖRÜL.
Ha a kapcsolatépítés fontos számodra, akkor EZ SZÓL NEKED.
Ha pedig egyéni tanácsadásra lenne szükséged, akkor KLIKK IDE.