Milyen kihívásokkal szembesülnek a külföldön élő nők?
Most 2013. elején mi is nagy tervezgetésben vagyunk, sok-sok minden fortyog a Nők Külföldön üstjeiben. Azért, hogy megfelelő sorrendben készüljön el a „menü” számotokra, megkérdeztünk benneteket egy kérdőívben, hogy mik azok a kihívások, amelyekkel a külföldi élet során szembesültök. Nagyon köszönjük a lelkesedéseteket és a válaszaitokat, sokat segítettetek a menükészítésben! Na és most egy picit az eredményekről is.
Pont 200-an töltöttétek ki a kérdőívet, ami azért szuper, mert nem csupán klikkelgetni kellett, hanem komolyabb munkát beletenni a dologba. A kitöltők közül 80-an még Magyarországon élnek, 120-an már külföldön. A külföldi országok toplistája: 1. Németország, 2. Egyesült Királyság, 3. Ausztria, 4. Svájc, de voltak kitöltők Marokkóból, Kínából, Chiléből, Argentínából és az Egyesült Arab Emírségekből is. A kitöltők nagy része 25 év fölötti, sokan vannak a 30-40 év közötti korosztályból is.
Az iskolai végzettségeket az alábbi ábrán láthatjátok. Kiderült, hogy szuper képzettek vagytok. 🙂
Na és most jönnek az igazán izgalmas dolgok….
Milyen kihívásokkal szembesültök a külföldre költözés vagy külföldi élet során?
Az elsőként említett nagy kihívás legtöbbeteknél a nyelvtanulás, helyi nyelv ismerete volt. Az alábbi ábrán láthatjátok, hogy melyek voltak azok a kihívások, amelyeket legtöbben említettetek. Eléggé összhang volt közöttetek, vagyis a legtöbbeteknek ugyanazokkal a nehézségekkel, feladatokkal kell megküzdenetek.
Megkérdeztünk Titeket arról is, hogy miről szeretnétek olvasni, hallani a Nők külföldön honlapon, Facebook Zártkörű Klubban és LinkedIn csoportban. Íme a toplistások.
Mi pedig vettük az adást!
A javaslataitok alapján fortyognak az okosságok, érdekességek az üstjeinkben, sőt mindenféle titkos szövetségeket kötöttünk. Ezekről majd folyamatosan lebben fel a fátyol. SŐT az egyikről már most…..
Az Öt év – öt nyelv oldallal közös főzőcskézésbe fogtunk. Hogy mit főzünk? Hamarosan megtudjátok.
Ha a külföldi életről, külföldre költözésről olvasnál még többet, akkor izgalmas meglepetéseket találsz itt a Nők Külföldön oldalon. KLIKK IDE a meglepetésekért.
Ha tetszett a bejegyzés KLIKK IDE és kövess a Facebook-on is.
Ha pedig a LinkedIn csoporthoz csatlakoznál, KLIKK IDE.
Kedves Petra!
én is kitöltöttem a kérdőívet de azóta eszembe jutott, hogy lehet azzal is kéne foglalkozni, mi van akkor ha a házaspár egyik felének bejön az adott ország, a másiknak meg nem és inkább továbbállna. Mert ugye nem feltétlen egyforma a megélés, egyformák az igények és ezt valahogy meg kell oldani és a kompromisszum egyik oldalon mindig lemondás és kérdés hogy mit hagy maga után?
ui: a másik ami még eszembe jutott, nem tudom ez hány embert foglalkoztat, érint, de nekem pl. már idősebbek a szüleim és hogy hogyan lehet azt megoldani ha pl. ápolásra szorulnak és mi meg tőlük 100-1000-2000 v. akármi km távolságra élünk, ahol van bejáratott életünk, munka stb de kötelezettségeink meg onnan messze?
Igen-igen, ez egy remek felvetés. Fel is írom a cikk témákhoz. 🙂